Ceny w Chorwacji

Jednym z najatrakcyjniejszych kierunków wakacyjnych dla Polaków od lat pozostaje Chorwacja. Piękne śródziemnomorskie wybrzeża i upalne, słoneczne niebo znajduje niesłabnącą rzeszę zwolenników. Geograficzna bliskość Chorwacji i przyjaźnie nastawiona miejscowa ludność to kolejny plus przemawiający za odpoczynkiem w tym miejscu. Czy dla naszego portfela takie wakacje będą równie pozytywne?

Zakupy w Chorwacji

Ile kosztuje chorwacki raj?

Niezależnie od środka transportu i liczby dorosłych osób podróżujących jednym pojazdem najkorzystniej wypada przelot samolotem. Jest, krótki, bezpieczny i bardziej komfortowy niż wielogodzinna/dniowa wyprawa po autostradach różnych krajów. Oczywiście wytrwalszych podróżników nie będzie to zniechęcać. Warto dodać, że realne koszta dojazdu na przykład czterech osób to około 1500 złotych w dwie strony. W przeliczeniu na osobę będzie to bardzo mała oszczędność, jeżeli porówna się ceny biletów lotniczych często będących w promocjach. Taki błyskawiczny dolot na miejsce zaoszczędzi nam sporo stresów związanych z przedłużonym wytężaniem wzroku i koncentracji za kierownicą, a to jest bezcenne. Możemy też, dla swojego komfortu zawczasu zaopatrzyć się w chorwackie pieniądze. Chorwacką walutę jest Kuna, a 100 kun to około 55 złotych.

Kuna - chorwacka waluta

Apartament, za który zapłacimy, będzie miał cenę uwarunkowaną odległością od głównych atrakcji turystycznych. Za apartamenty przeciętnej jakości, czteroosobowe zapłacimy 1200 złotych za tydzień pobytu. Dla kontrastu za hotel przy plaży, ze śniadaniem trzeba będzie zapłacić przynajmniej 1000 złotych od osoby. Taki sam hotel z dwoma posiłkami to już najmniej 1600 złotych za osobę. Inne atrakcje takie jak rejs turystyczny to około 80 złotych. Pojedynczy karnet na wstęp do parku krajobrazowego to średnio 75 złotych. Dodatkowo poza hotelem, dziennie będzie potrzebne jakieś 100 złotych na osobę za jedzenie na przykład: pizza, ryba i frytki, obiad z surówką.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz